Gershøjvandværk  af 11.1.1978

Home

 

Home
Vedtægter
Regulativ
Generalforsamling
Takstblad
Regnskaber
Vandledning
Vandkvalitet
Tips & Råd
Flytning og refusionsopgørelse

 

 

 

 

VELKOMMEN TIL GERSHØJVANDVÆRKS HJEMMESIDE

Her kan du finde relevante oplysninger om Gershøjvandværk

Hvis du har problemer med vandforsyningen ring da til

Vagttelefonen   

  • 40318812

  • 41879836

  • 22683914



Nye vandprøver viser, at vandet fra Gershøj Vandværk er fri for pestider. 

På samtlige pesticider der kan måles på, er værdien mindre end det mindst målbare.

Så forbrugerne kan trygt drikke vandet fra Gershøj vandværk

Se de nye vandprøver her:

     


Bestyrelsen i Gershøj Vandværk amba. 2017

 

Formand

Niels Hunderup

Telefon 25110945

Bovelgårdsvej 15, Gershøj, 4070 Kirke Hyllinge

e-mail: niels@gershoejvandvaerk.dk

 

Kasserer

Poul Kofoed  

Telefon 47527158

Gershøjgårdsvej 13, Gershøj, 4070 Kirke Hyllinge

e-mail: poul@gershoejvandvaerk.dk

 

Bestyrelsesmedlem

Jens Winther

Bovelgårdsvej 16, 4070 Kirke Hyllinge

email: jens@gershoejvandvaerk.dk

 

Bestyrelsesmedlem

Bo Pedersen

Gershøjgårdsvej 10, 4070 Kirke Hyllinge

email: bo@gershoejvandvaerk.dk

 

Bestyrelsesmedlem

Kurt Jespersen

Bovelgårdsvej 2, Gershøj, 4070 Kirke Hyllinge

email: kurt@gershoejvandvaerk.dk

 

 

Suppleanter

Bjarne Dalsgaard

Bovelgårdsvej 17, Gershøj, 4070 Kirke Hyllinge

e-mail: bjarne@gershoejvandvaerk.dk

 

Børge Frydenlund

Gershøjgårdsvej 12, 4070 Kirke Hyllinge

e-mail: boerge@gershoejvandvaerk.dk

 

Jacob Søgård Larsen,

Krabbesholmvej 44070 Kirke Hyllinge

 

Revisor

Peter Jensen

Gershøj Havnevej 8, Gershøj, 4070 Kirke Hyllinge

e-mail: peter@gershoejvandvaerk.dk

 

Bjørn Jensen (revisor suppleant)

Gershøj havnevej 21, 4070 Kirke Hyllinge

 

WEB master

Pierre Schwartz

Telefon 40401215

Bovelgårdsvej 34, Gershøj, 4070 Kirke Hyllinge

e-mail: pierre@gershoejvandvaerk.dk

 

 

 

 

Send mail til pierre@gershoejvandvaerk.dk med forslag eller indlæg til www.gershoejvandvaerk.dk
Last modified: 02/28/17